PROGRAM SNE

Data kursu: 03.02.2017

KURS JAKUB

Kurs odbył się w dn. 03 -05 luty 2017 w sali parafialnej przy ul.Vinzenzgasse 3 w 18 dzielnicy Wiednia.

Dzięki życzliwości Księży Misjonarzy, którzy tam pracują, ich ogromnemu zaangażowaniu w udzieleniu nam pomocy duszpasterskiej, mogliśmy przeżyć ten wspaniały kurs o odkrywaniu tożsamości mężczyzny i jego powołaniu do roli syna,ojca i oblubieńca. Pojemna sala parafialna z łatwością pomieściła 40 mężczyzn zgromadzonych na tych jedynych w swoim rodzaju i rzadko spotykanych  rekolekcjach. Posługujący nam sakramentem pojednania i sprawowaniem Eucharystii ks.Marek CM, obdarzony niespożytym temperamentem, chęcią pomocy i niesamowitym humorem zażartował, że Msza św. nie jest zgodna z ogólną statystką,
ponieważ uczestniczy w niej 5 kobiet i 40 mężczyzn.
Kurs Jakub, pełen życiowych treści  i zaskakujących dynamizmem scen, głęboko poruszył zgromadzonymi panami, z których połowa przybyła na
ten piękny czas z Polski, konkretnie ze Ślązka.
A oto kilka wypowiedzi kilku osób, które podzieliły się z nami doświadczeniem tych dni:

 Dotychczasowym dużym obciążeniem i przeszkodą dla mnie był brak odwagi w dawaniu świadectwa, że jestem prawdziwym synem Boga. Teraz już wiem, że z pomocą łaski Bożej mogę świadczyć odważnie o Nim. Już nie muszę się obawiać, że będę śmieszny, kiedy będę świadczył o moim Bogu-Ojcu i Jezusie- Najlepszym Przyjacielu. Pragnę w moim środowisku świadczyć o Jezusie. 

Krzysztof

Zrozumiałem, że mogę być lepszym synem, mężem, ojcem. Bóg daje mi siłę i wytrwałość, by zmieniać się na lepsze. Czuję swoją wartość jako prawdziwy mężczyzna. Od dzisiaj będę lepszym mężem i ojcem, bo wiem, że to jest prawdziwa wartość. Poświęcę więcej czasu dla dzieci, więcej ciepła dla żony, więcej uwagi dla mego taty i będę aktywniej poznawał Boga.

 
Paweł

Mężczyzna - Syn,Oblubieniec i Ojciec. Stworzony aby walczyć i zwyciężać. Wielkość mężczyzny to przyjażń  i miłość aż po ofiarę.
Zrozumiałem, że ojcostwo nadaje życiu smak i spełnienie. Doświadczyłem również, że kto chodzi z Bogiem żyje jak syn i działa jak król. Mam również wspaniałego Przyjaciela - Jezusa, dla którego chcę walczyć  z mocą  Ducha św.

        
Benedykt

Strony