ŚWIADECTWA SNE

Data 03.02.2017
Kurs SNE 

Kurs Jakub 3-5 lutego 2017 Wiedeń

W dniach 03 -05 lutego br. w 18 dzielnicy Wiednia przy Vinzenzgasse 3 odbyły się rekolekcje dla mężczyzn JAKUB.
Dzięki życzliwości Księży Misjonarzy, którzy tam pracują, ich ogromnemu zaangażowaniu w udzieleniu nam pomocy duszpasterskiej, mogliśmy przeżyć ten wspaniały kurs o odkrywaniu tożsamości mężczyzny i jego powołaniu do roli syna,ojca i oblubieńca. Pojemna sala parafialna z łatwością pomieściła 40 mężczyzn zgromadzonych na tych jedynych w swoim rodzaju i rzadko spotykanych  rekolekcjach. Posługujący nam sakramentem pojednania i sprawowaniem Eucharystii ks.Marek CM, obdarzony niespożytym temperamentem, chęcią pomocy i niesamowitym humorem zażartował, że Msza św. nie jest zgodna z ogólną statystką,
ponieważ uczestniczy w niej 5 kobiet i 40 mężczyzn.
Kurs Jakub, pełen życiowych treści  i zaskakujących dynamizmem scen, głęboko poruszył zgromadzonymi panami, z których połowa przybyła na ten piękny czas z Polski, konkretnie ze Ślązka. A oto kilka wypowiedzi kilku osób, które podzieliły się z nami doświadczeniem tych dni:

Dotychczasowym dużym obciążeniem i przeszkodą dla mnie był brak odwagi w dawaniu świadectwa, że jestem prawdziwym synem Boga. Teraz już wiem, że z pomocą łaski Bożej mogę świadczyć odważnie o Nim. Już nie muszę się obawiać, że będę śmieszny, kiedy będę świadczył o moim Bogu-Ojcu i Jezusie- Najlepszym Przyjacielu. Pragnę w moim środowisku świadczyć o Jezusie. 

Krzysztof

Zrozumiałem, że mogę być lepszym synem, mężem, ojcem. Bóg daje mi siłę i wytrwałość, by zmieniać się na lepsze. Czuję swoją wartość jako prawdziwy mężczyzna. Od dzisiaj będę lepszym mężem i ojcem, bo wiem, że to jest prawdziwa wartość. Poświęcę więcej czasu dla dzieci, więcej ciepła dla żony, więcej uwagi dla mego taty i będę aktywniej poznawał Boga.

  Paweł

Mężczyzna - Syn,Oblubieniec i Ojciec. Stworzony aby walczyć i zwyciężać. Wielkość mężczyzny to przyjażń  i miłość aż po ofiarę.
Zrozumiałem, że ojcostwo nadaje życiu smak i spełnienie. Doświadczyłem również, że kto chodzi z Bogiem żyje jak syn i działa jak król. Mam również wspaniałego Przyjaciela - Jezusa, dla którego chcę walczyć  z mocą  Ducha św.
      

  Benedykt

Otrzymałem pewność, że prawdziwie Jezus jest moim Przyjacielem, na którym mogę zawsze polegać i że On nigdy nie rezygnuje z mojej osoby, pomimo tego, iż często nie jestem Mu wierny. W czasie tego kursu doświadczyłem również braterskiej wspólnoty. Na ile to możliwe będę szukał wspólnoty, aby dalej trwać w tym, co zostało zasiane.

Janusz.

Jeżeli szukasz wspólnoty, w której będziesz pragnął odkrywać właściwą tożsamość mężczyzny i nią żyć, zapraszamy Cię na  męskie spotkania, które odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.19.00    Więcej informacji uzyskasz pod nr. tel.  0699 18 18 40 50       

Męska decyzja należy do Ciebie.

 

 

 
 

Wyświetlanie DSC_4549.JPG

Wyświetlanie DSC_4572.JPG